W ramach Gali Bursztynowego Mieczyka 2023 Fundusz Akumulator Społeczny po raz kolejny dotował nagrodę dla młodej organizacji, która swoimi działaniami udowadnia, że choć młoda, to dzielna i skuteczna w działaniu! Tym razem nagroda Debiut Roku o wartości 2000 zł fundowana przez Partnerstwo organizacji tworzących Fundusz Akumulator Społeczny trafiła do Fundacji Serce dla Sportu z Gdańska.

Od 2014 roku programu Akumulator społeczny wpiera organizacje społeczne w działaniu. W tym roku mięliśmy zaszczyt wziąć udział w Gali Bursztynowego Mieczyka – najstarszej nagrody dla wyróżniających się na Pomorzu organizacji społecznych. Przyznawana od 30 lat nagroda trafiła już do kilkudziesięciu organizacji, które swoim działaniem przysłużyły się rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego w naszym województwie.

Nagroda dla Fundacji Serce dla sportu wręczona została przez koordynatora Funduszu AS – Tomasz Kelera i p. Elżbietę Płażyńską – żonę zmarłego tragicznie marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, pomysłodawcy nagrody Bursztynowego Mieczyka. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!.